XXXV Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę

plakat%20a3[2]GI4G4358

„Rzemiosło z Maryją – Bramą Miłosierdzia”

Pod takim hasłem zorganizowano XXXV Pielgrzymkę Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę.

Na to piękne spotkanie przybyli przedstawiciele rzemiosła z całej Polski na czele z prezesem Jerzym Bartnikiem, przybyli prezesi oraz przedstawiciele Izb Rzemieślniczych, starszyzna cechowa, rzemieślnicy i pracownicy rzemiosła  wraz z rodzinami, duszpasterze i kapelani.

Obecnych było około 4 tysiące osób i 238 sztandarów cechowych.

W przywitaniu Przeor Jasnej Góry między innymi mówił:

„Drodzy rzemieślnicy życzę Wam, aby Maryja Matka Miłosierdzia do bram miłosierdzia Was prowadziła, życzę Wam, aby Wasze dzieła, jakie wykonujecie dalej służyły ludziom, abyście również znajdowali poszanowanie i wdzięczność ze strony tych, którym służycie.”

W czasie mszy dokonano uroczystego wręczenia najwyższych odznaczeń rzemieślniczych.

Przedstawiciele Śląskiego Cechu Złotników Jubilerów i Grawerów również uczestniczyli  ze sztandarami w pielgrzymce.

W procesji z darami, Starszy Cechu Jerzy Kurczok, Pani Ewelina Jurowicz wraz ze swoim uczniem wręczyli biskupowi Adamowi Dyczkowskiemu patenę z dedykacją związana z jubileuszem 1050- lecia Chrztu Polski.

GI4G4590GI4G3236IMG_1429

DSC_0469GI4G4305GI4G3272GI4G3273GI4G4271GI4G4198

Więcej zdjęć zobaczyć można w galerii.