Szabla Kilińskiego dla Starszego Cechu – Jerzego Kurczoka

3Na Targach „Złoto i srebro w rzemiośle” Gold EXPO w Warszawie

w dniach 29.09. –  01.10.2016r.

zostały rozdane nagrody i wyróżnienia.

W drugim dniu Targów Złotniczo – Jubilerskich „Gold Expo” w  hali EXPO XXI w Warszawie, podczas gali wręczania nagród złotnik jubiler Starszy Śląskiego Cechu Złotników  Jubilerów i Grawerów w Katowicach – Jerzy Kurczok został uhonorowany najwyższym odznaczeniem rzemieślniczym – Szablą Kilińskiego.

Pan Jerzy obchodzi w tym roku 55 lecie pracy zawodowej.

Od 12 lat nieprzerwanie pełni zaszczytną funkcję Starszego Śląskiego Cechu Złotników Jubilerów i Grawerów. W okresie tym wykształcił  już wielu utytułowanych mistrzów złotnictwa.

W  środowisku branżowym jest  bardzo ceniony za umiejętności zawodowe, którymi chętnie dzieli się z młodym pokoleniem złotników i grawerów oraz za zaangażowanie w działalność społeczną, na którą poświęca wiele czasu i środków.

Uznaniem jego pracy zawodowej są również nadane liczne odznaczenia branżowe,wojewódzkie i państwowe.

6

Zarząd w imieniu całej społeczności  Cechu serdecznie gratuluje i życzy dalszych sukcesów w życiu zawodowych i prywatnym.

45