Święto patronalne Św. Eligiusza 2015

W dniu 06.12.2015r. odbyły się coroczne obchody święta patronalnego Św. Eligiusza. Jak co roku odprawiona została uroczysta Msza Św. w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Piekarach Śląskich w intencji wszystkich złotników, jubilerów, grawerów, zegarmistrzów oraz ich rodzin. Mszę odprawił proboszcz Kościoła św. Józefa w Chorzowie Antoni Klemens. Po mszy św. odbyła się uroczysta kolacja, na której Starszy Cechu przedstawił podsumowanie działalności Śląskiego Cechu Złotników Jubilerów i Grawerów. Uczestnicy spotkania mieli również okazję zapoznać się z planami działalności Cechu na rok 2016. W obchodach brali udział goście w osobach: Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej reprezentującego naszą ziemię śląską – Michała Wójcika; przedstawicieli Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach –  Prezesa Izby prof. dr hab. Jana Klimka oraz Dyrektora Izby Beaty Białowąs; z Warszawy – Prezesa Stowarzyszenia Wystawców Jubilerskich „Złoto i Srebro w Rzemiośle”  -Stefana Duki z osobami towarzyszącymi; Starszego Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Katowicach – Ludwika Fiszberga; delegacji złotników krakowskich na czele ze Starszym Cechu Złotników Jubilerów i Pokrewnych Zawodów – Ryszardę Dąbrową; Iwoną Gruszczyńską – Zastępcą Dyrektora Państwowego Urzędu Pracy w Chorzowie; oraz Starszego Cechu Rzemiosł Różnych w Dąbrowie Górniczej -Wojciecha Jaśko. Bawiliśmy się doskonale. Zasłużonym członkom Cechu oraz  gościom wręczone zostały wyróżnienia, dyplomy oraz odznaczenia.

Wszystkim zgromadzonym serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu. Zapraszamy do oglądania zdjęć z tego wydarzenia również w naszej galerii!

Do następnego spotkania na Św. Eligiuszu 2016 rok.

Zarząd Śląskiego Cechu Złotników                                                                                                                        Jubilerów i Grawerów